O ekologii - przydomowe oczyszczalnie ścieków

owinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej toksycznych dla środowiska, są środki piorące. Zawierają chociażby fosforany, które powodują rozrost glonów, co może być przyczyną

O ekologii - przydomowe oczyszczalnie ścieków

Środki chemiczne

Obecnie sprzęt AGD jest całkiem energooszczędny. Dotyczy to także sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej toksycznych dla środowiska, są środki piorące. Zawierają chociażby fosforany, które powodują rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


Woda z kranu - nadaje się do picia?

Pierwszy mit - woda z kranu nie nadaje się do picia. A prawda jest taka, że się nadaje - MUSI spełniać wyśrubowane kryteria i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co ciekawsze - często posiada lepszy skład (więcej minerałów) niż woda którą kupujemy. Co prawda to zależy od regionu naszego kraju, dlatego trzeba sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z kupowania tej w butelkach.

Drugi mit - woda mineralna to każda woda butelkowania. NIESTETY NIE. Większość takiej wody ma zbyt małą ilość składników mineralnych, są to tzw. wody źródlane. Jak pisałam wyżej - czasami woda z kranu ma ich więcej. Woda mineralna zaczyna się od ok. 800 mg minerałów na litr. Czytaj etykiety.


O deficycie wody w Polsce

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest bardzo ciekawym obiektem badania, ponieważ ma wyjątkowe właściwości. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania lasów, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.