Ból zęba? Idź do dentysty!

e dorastający ludzie muszą przechodzić zabiegi ekstrakcji zębów z powodu ich znacznego zniszczenia przez próchnicę. Na szczęście obecnie można z łatwością wstawiać sztuczne zęby, jednak sam fakt wykonywania u młodzieży ekstrakcji

Ból zęba? Idź do dentysty!

Leczenie zachowawcze zębów u młodzieży

Dzieci i młodzież posiadają niestety bardzo wiele problemów z zębami. Dlatego są częstymi pacjentami przychodni dentystycznych. Zdarza się, że dorastający ludzie muszą przechodzić zabiegi ekstrakcji zębów z powodu ich znacznego zniszczenia przez próchnicę. Na szczęście obecnie można z łatwością wstawiać sztuczne zęby, jednak sam fakt wykonywania u młodzieży ekstrakcji zębów jest bardzo niepokojący. Równie nieprzyjemne dla młodzieży jest leczenie kanałowe i wszelkiego rodzaju inne specjalistyczne zabiegi wykonywane na zębach. Sprawiają one, że młodzi ludzie skarżą się na różne dolegliwości i często zniechęcają się do odbywania kolejnych wizyt u dentysty. Jednak każda wizyta u dentysty sprawia, że trzeba poddawać się kontroli.


Skierowania na badania stomatologiczne

Stomatolodzy posiadają różne uprawnienia pozwalające im na pełne wykonywanie wyuczonego przez nich zawodu. Dla dobra pacjentów posiadają oni prawo do wypisywania recept. Takie recepty obejmują leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz różne środki medyczne potrzebne pacjentom po przejściu jakichś zabiegów stomatologicznych. Dentyści mogą także wypisywać skierowania na badania, takie jak na przykład zdjęcia zębów. Dzięki ich wykonaniu są w stanie w pełni ocenić stan zęba, który ma być leczony. Pacjent poddawany poważniejszemu zabiegowi może również otrzymać od dentysty zaświadczenie o odbyciu wizyty i zwolnienie lekarskie. Takie zaświadczenia przydają się wówczas, gdy pacjent nie może czekać na wykonanie jakiegoś zabiegu poza godzinami jego pracy.


Wykonywanie zabiegów ortodontycznych u dzieci

U dzieci bardzo często wykonywane są zabiegi ortodontyczne. Dzieje się tak dlatego że obecnie zwraca się dużą uwagę na ogólny wygląd zębów oraz na ich ułożenie w jamie szczękowej. Zwraca się uwagę na to, że źle rosnące zęby mogą doprowadzić do deformacji całej jamy szczękowej i przyczynić się do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia dziecka. Natomiast zdrowe i prawidłowo rosnące zęby sprawiają, że dziecko czuje się o wiele lepiej i pewniej. Poza tym trzeba przyznać, że dzieci nie reagują na wizyty u ortodonty z takim samym lękiem jak na wizytę u dentysty. Dużo chętniej poddają się przygotowanym dla nich zabiegom i cieszą się z efektów działań ortodonty. Dzięki temu ortodoncja dziecięca bardzo dobrze się rozwija.